Hoş gel 2022!

Hoş gel 2022!

Hoş gel 2022!

  Hayatta kalma mücadelemizin arttığı,ekonominin bizi sıkıştırdığı,kimimiz için gelecekle ilgili umutlarımızı söndüren, tedirginliğimizi ve kaygımızı arttıran bir yıl iken kimimiz için iyi ve güzel başlangıçların olduğuna şahitlik ettiğim,  2021 yılını geride bırakıyoruz.

Her yeni yıl,yeni başlangıçlara niyet ediyor iken zorlu geçen süreçlerden sonra umut etmekte zorlanabiliyoruz ne yazık ki..Umut etmemek,beklentisizliği beraberinde getiriyor.Nasıl olsa gerçekleşmeyecek inancını geliştiriyoruz hiç planlamadan, hiç istemeden..

Her ne kadar hedeflerimizi gerçekleştirme fırsatı bulamamış olsak da inancımızı yitirsek de, bu hedeflerden uzak kalmamız bizi hayattan uzak tutacaktır.

Bizi hayatta tutan;yaşama ve kendimize dair koyduğumuz hedefler ve niyetlerdir.

Yeni yılda, psikolojik sağlamlılığımızı sürdürmek ve kendimizi iyi hissetmek için; hedef koyma zamanı.Bu uzun zamandır istediğimiz büyük bir şey de olabilir ya da küçücük bir başlangıç.

Sağlıklı beslenmek,hayır demeyi öğrenmek,ertelemeyi bırakmak,iyi gelmeyen ilişkilere çeki düzen vermek,konfor alanından çıkmak,bir türlü zaman ayıramdığın bir hobiye başlamak ,kendin için ne istersen,neyi yapabilirsen..

2022 Hoş gelir..Hoş gelen bizim inançlarımız,yaşadıklarımızı anlamlandırışımız,algılayışımız..

Kendi iyiliğimiz için yaptığımız ve yapacağımız her ne ise hoş'tur.

Bize hoş hissettiren herşey bizi ayakta ve hayatta tuttar.

2022 yılı,her anlamda sağlığın var olduğu,beklentilerimizi ve isteklerimizi karşılamamıza fırsat veren dolu dolu bir yıl olsun..Hoş olsun.

                                                                                                     

                                                                                                   CEREN YAĞCIKÖSEOĞLU

Anahtar Kelimeler

İzmir Psikolog, Çocuk Ergen ve Aile Danışmanı Ceren Yağcıköseoğlu